Dinehiran Pharmaceutical Company

پودر گیاهی پی برن دینه ، لاغری ، درمان یبوست ، وزن ایده آل ، پودر پی برن

همه افراد در سنین مختلف ممکن است به عارضه یبوست مبتلا شوند. یبوست یک عارضه معده، روده ای است که باعث اختلال در دفع مواد زاید از بدن می شود. این عارضه به دلیل بی نظمی در عملکرد دستگاه گوارش و روده بزرگ پدید می آید و شخص به سختی قادر به دفع خواهد شد. بعضی از بیماری ها نظیر دیابت، کم کاری تیروئید و تومورها سبب ابتلا به یبوست می شوند. به صورت کلی اگر فرد کمتر از 3 بار در هفته عمل دفع را انجام ندهد، می توان گفت به بیماری یبوست مبتلا شده است.

علائم بروز یبوست در افراد :
 • دفع کمتر از 3 بار در هفته
 • تعداد اجابت مزاج های کم
 • مدفوع سفت و به مقدار کم
 • احساس این که تمام مدفوع خارج نشده است.
 • احساس مسدود شدن مقعد
 • دل درد
 • استفراغ
آشنایی با پودر گیاهی پی برن شرکت دینه :

این محصول کاملا گیاهی از شرکت دینه حاصل تجربه و تخصص کارشناسان و پزشکان متعهدی است که در خصوص خواص گیاهان دارویی و کاربرد آن برای درمان بیماری های مختلف، تحقیق کرده اند. این پودر گیاهی خواص و فواید شگفت انگیزی برای درمان بیماری های مختلف دارد. از پودر پی برن برای درمان یبوست و بهبود عمل دفع استفاده می شود. این پودر با کاهش اشتها موجب درمان چاقی نیز می شود. پودر خوراکی پی برن حاوی درصد بالایی فیبر خواراکیست که باعث جذب آب در معده و احساس سیری می گردد و این موضوع به کاهش احساس گرسنگی منجر می شود.

استفاده از پی برن دینه همچنین برای کاهش وزن و دستیابی به وزن ایده آل بسیار مناسب است . مصرف پودرپی برن همراه با انجام فعالیت های بدنی روزانه کمک زیادی برای رسیدن به وزن دلخواه خواهد کرد.

موارد استفاده از پودر پی برن :

برخی از فواید مصرف پودر گیاهی پی برن به شرح ذیل می باشد :

درمان یبوست با استفاده از پودر گیاهی پی برن :

در حال حاضر داروهای زیادی برای درمان یبوست در بازار وجود دارد اما یکی از بهترین و موثرترین محصولات که برای درمان یبوست استفاده می شود، پودر پی برن دینه می باشد.

این پودر به دلیل داشتن پوسته پسیلیوم و سبوس گندم، با جذب آب و افزایش حجم مدفوع ، باعث افزایش حرکات روده شده و ضمن کاهش زمان عبورمدفوع به علت افزایش حجم ، به عنوان ملین حجمی موثر و ایمن، عمل دفع را ساده می کند.

لاغری و رسیدن به وزن ایده آل با مصرف پودر گیاهی پی برن :

یکی از عارضه های شهرنشینی در عصر کنونی چاقی و اضافه وزن است که به جز موارد ناشی از بیماری ها،  به علت کاهش تحرک و تغذیه نادرست و بیش از حد بوجود می آید. روش های متعددی برای کاهش اشتها و لاغری به افراد توصیه می شود که برخی از آن ها دارای عوارض می باشد. یکی از کاربردهای استفاده از پودر پی برن دینه کاهش اشتها و در نتیجه لاغری می باشد.

پی برن به دلیل داشتن درصد بالای فیبرهای خوراکی، پس از جذب آب در معده متورم شده و قسمت زیادی از حجم معده را پر می کند. احساس سیری و جلوگیری از بر هم کنش مواد غذایی با آنزیم ها و در نتیجه افزایش ماندگاری مواد باعث کاهش اشتها به صورت کاملا طبیعی شده و در نتیجه مصرف این پودر سبب لاغری و رسیدن به وزن مطلوب می گردد.

با مصرف این پودر گیاهی میزان کلسترول را کاهش دهید :

در صورت افزایش کلسترول سلامت قلب انسان با تهدید روبه رو می شود. به همین دلیل کاهش کلسترول برای حفظ سلامتی بسیار مهم است.

پی برن به دلیل وجود ۲۵ درصد پوسته پسیلیوم و 75 درصد سبوس گندم به عنوان مکمل رژیم غذایی، باعث کاهش کلسترول می گردد . طبق مطالعات پزشکی صورت گرفته ، مصرف روزانه ۱۰ گرم پسیلیوم ( معادل 4-3 ساشه پی برن) همراه با رژیم غذایی کم چرب ، به مدت حداقل ۸ هفته ، باعث کاهش کلسترول تام سرم تا ۴درصد و کلسترول LDL تا ۷درصد می گردد و این در حالی است که برروی غلظت کلسترول خوب (HDL) بی تاثیر است .

کنترل دیابت با داروی پی برن :

این پودر گیاهی با محتوای فیبر بالا باعث تنظیم میزان قند خون و انسولین می شود. در پودر پی برن از مقدار زیادی فیبر خوراکی استفاده شده که خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را کاهش و حتی مقدار دریافت انسولین در مبتلایان به دیابت نوع 1 را نیز پایین می آورد.

ترکیبات پودر پی برن :

این محصول از سبوس گندم به همراه پوسته خارجی دانه پسیلیوم به صورت پودر نرم و ضد عفونی شده، تهیه شده است. این پودر به غیر از طعم دهنده در انواع طعم دار آن ، هیچ نوع افزودنی ندارد و جهت استفاده راحت تر با مایعات، فرموله شده است. پوسته گندم دارای پروتئين، مواد معدني ، ويتامين ها و فیبرهای نامحلول شامل ترکيبي از پلي ساکاريدها مانند سلولز ، همي سلولز می باشد. پوسته پسیلیوم منبع غنی از فیبرهای طبیعی محلول، مواد موسیلاژی و مقادیری از فیبرهای نامحلول است.

روش مصرف پودر پی برن :

از طعم نعنایی پی- برن می توان در نوشیدنیهایی مانند دوغ، از طعم وانیلی و موزی در شیر و از نوع بدون طعم آن در کلیه مایعات از جمله سوپها می توان استفاده نمود. اما به صورت معمول برای درمان یبوست حاد در بزرگسالان روزانه 1تا 4 دفعه هر بار 1 ساشه از پی برن ترجیحا نیم ساعت قبل از هر وعده غذایی اصلی و یا در هنگام گرسنگی با یک لیوان از هر نوع نوشیدنی دلخواه مخلوط و میل گردد.

توجه داشته باشید به منظور اثر بخشی بیشتر، این پودر را به همراه مقدار زیادی مایعات استفاده کنید.

مصرف در دوران حاملگی، شیردهی و پس از زایمان :

مصرف پودر پی برن در دوران بارداری، شیر دهی و پس از زایمان هیچ گونه عوارضی ندارد و استفاده از این پودر به عنوان ملین در زمان بارداری توصیه می گردد.

چه افرادی نمی توانند از این پودر استفاده کنند :

بیماران مبتلا به انسداد روده و دردهای شکمی ناشناخته حتما باید با مشورت پزشک از این پودر گیاهی استفاده کنند.

در افراد حساس ممکن است احساس نفخ و سنگینی مشاهده شود که خود طبیعی بوده و از عوامل کاهش اشتها است. برای پیشگیری از آن توصیه می شود پس از مصرف پی برن حجم هر وعده غذا تا نصف کاهش یابد.

نکات مفید در خصوص پودر پی برن :
 • از این پودر قبل از خواب استفاده نکنید.
 • افرادی که به منظور لاغری از پی برن استفاده می کنند باید روزانه فعالیت ورزشی انجام دهند تا به وزن ایده آل برسند.
 • در صورت استفاده از داروهای دیگر حداقل دو ساعت فاصله زمانی در نظر بگیرید.
 • در صورت بروز حساسیت پس از مصرف این پودر حتما به پزشک متخصص مراجعه نمایید.
 • این دارو را نباید به صورت خشک مصرف کرد وحتما همراه با مایعات زیاد مصرف گردد.

Leave a Reply

Your email address will not be published.